Végzős vagy egyetemi hallgató

Az Egyesült Államokban egyetemi vagy "egyetemi hallgató" egy olyan hallgató, aki főiskolai diplomát szerez (általában 4 év) a ÉrettségizniegyetemiJelentés (az Egyesült Államokban) A posztgraduális program egy 1-6 éves főiskolai mesterképzési program olyan személyek számára, akik már rendelkeznek alapképzettséggel. Az egyetemi program egy 4 éves főiskolai alapképzési program, vagy egy 2 éves társult diploma program. Tanfolyamterhelés 4 tanfolyam / 12 kredit félévben / trimeszterben 5-7 tanfolyam / 15-21 kredit félév / trimeszter Tandíj 30 000 USD + állami főiskolákon / egyetemeken 40 000 USD + magán főiskolákon / egyetemeken 3000 dollár társult személyeknél / 2 éves diploma 9000 dollár + négyéves diploma, állami főiskolák / egyetemek állami lakosai 23 000 dollár + négyéves diplomák esetén, állami főiskolákon / egyetemeken kívüli állampolgárok 31 000 dollár + négyéves diplomára, magániskolák Felvételi követelmények Alapképzés, jelentkezés és díj (iskolánként), GRE vizsgálati eredmények, egyetemi átírás, dicséretlevelek (opcionális lehet), FAFSA vagy egyéb pénzügyi támogatás Középiskolai oklevél, jelentkezés és díj (iskolánként), SAT-teszteredmények, ACT-teszt eredmények, TOEFL-pontszámok (néha), középiskolai átirat, ajánlólevelek (lehet választható), FAFSA vagy egyéb pénzügyi támogatás

Tartalom: Egyetemi hallgatók vagy hallgatók

 • 1 Videó a különbségek magyarázata
 • 2 Felsőoktatási program
  • 2.1 Az Egyesült Államokon kívül.
 • 3 Felvételi követelmények
  • 3.1 GPA
 • 4 Hivatkozások

Videó a különbségek magyarázata

Felsőoktatási programok

Az Egyesült Államokban a végzős hallgatók akkreditált főiskolákon és egyetemeken 1-6 évre (általában 2-3 évre) mennek el a főiskolai diploma megszerzése után, hogy egy adott területre specializálódjanak, és keresőképességüket magiszteri vagy doktori fokozat megszerzésével növeljék. Az általános mesterfokozat a Master of Arts (MA) és a Master of Science (MS vagy MSc); világszerte más, gyakoribb és szakosodott fokozat magában foglalja

 • Oktatási Mester (MEd)
 • Mérnöki Mester (MEng)
 • Szépművészeti Mester (MFA)
 • Zene Mester (MMus)
 • Közigazgatási Mester (MPA)
 • Master of Research (MRes)
 • Teológiai Mester (Mth)

Az Egyesült Államokban a négyéves főiskolai vagy egyetemi program befejezése után szerzett egyetemi diploma a Bachelor of Arts (BA) vagy a Bachelor of Science (BS vagy BSc). Több tucat alapképzettségi szakterület létezik, amelyeket címkézett fokozatnak hívnak mindent, az építészettől az információs rendszerekig, a biológiától az angol irodalomig és a menedzsmenttől a teljesítményig (színházi).

A kétéves művészeti munkatárs (AA vagy A.A.) tucatnyi specialitást kínál. Ezek a fokok alapvetően a támogatási pozíciókra irányulnak számos területen, ideértve az autókarbantartást, a korai gyermekkori speciális oktatást, a kulináris művészeteket, az orvosi segítségnyújtást, a jogi hivatal adminisztrációját, a grafikát stb..

Az Egyesült Államokon kívül.

Míg sok ország az USA végzettségeit nemzetükben végzettségnek és az Egyesült Államok diplomáját fokozat utáni hivatkozásoknak tartja, addig az Egyesült Államokban szerzett diplomákat világszerte széles körben elfogadják, mint a fokozatosan zajló egyének tudásának, képességének és teljesítményének jelét. Valójában a 4,5 millió diplomát kereső nemzetközi hallgatóból csaknem egy millió ezt teszi az Egyesült Államokban, mert értékük van a világ munkaerőpiacán..

Felvételi követelmények

A főiskolai végzettséggel rendelkező hallgatóknak általában el kell végezniük a Scholastic Aptitude / Assessment Test (SAT) vagy az American College Testing (ACT) tesztet. Lehet, hogy a nemzetközi hallgatóknak meg kell tenniük az angol nyelv mint idegen nyelv tesztjét is (TOEFL). Az összes vizsga pontszámai befolyásolják a pályázó iskoláinak választását és a felvételi esélyüket. Egyes főiskolák és egyetemek esetében önéletrajzra vagy személyes profilra és ajánlási levél (ek) re lehet szükség.

A kétéves közösségi főiskolán vagy szakiskolában végző hallgatóknak szinte minden esetben kötelezővé kell tenniük a GPA 2,0-et, a középiskolai oklevelet. Felkérhetik őket iskolai felvételi vizsga elvégzésére, valamint a nyelvi és kommunikációs képesség átvilágításának átadására.

A végzős iskolai felvételhez a jelentkezőknek szintén alapfokú diplomával és a legtöbb esetben magas szintű átlaggal (GPA) kell rendelkezniük az akadémiai teljesítéshez. A jelentkezőknek szinte mindig kötelesek elvégezni a Graduate Record Exam (GRE) szabványosított tesztet, és a jelentkezéshez benyújtaniuk a teszteredményeket. Szükség van továbbá a pályázó egyetemi átiratára és általában a dicséret betűjére is.

A felsőfokú végzettségű főiskolák és egyetemek elvárják, hogy a pályázó teljes pályázatot töltsön ki (a legtöbb esetben az iskola-specifikus), és gyakran tartalmaz egy esszét a pályázó tudományos tevékenységéhez kapcsolódó témáról, valamint egy személyes profilt. Ezeket a pályázatokat átlagosan 35–60 USD értékű pályázati díjjal nyújtják be, bár egyes főiskolák nem igényelnek díjat, másoknál magasabb. A legtöbb iskola azt is megköveteli a kérelmezőtől, hogy a folyamat részeként pénzügyi támogatást kérjen; az Egyesült Államok Oktatási Minisztériuma biztosítja a legátfogóbb online alkalmazási rendszert: Ingyenes alkalmazás a Szövetségi Diák Segítségnyújtáshoz (FAFSA).

GPA

 • Végzős iskolai felvétel: Legalább 3,0-3,3 GPA
 • Gimnáziumi iskolai felvétel: 3,0 GPA átlag az iskolai választások széles választéka esetén, és 3,75 minimális az Ivy League és a 10 legjobb iskola számára
 • Kétéves szakmai / foglalkozási fok: legalább 2,0 GPA

Irodalom

 • Bérek és munkanélküliségi ráta oktatási végzettség szerint - Munkaügyi Statisztikai Hivatal
 • Megéri a főiskola? - A közgazdász
 • A tanári szakma jelenlegi trendei - Országos Oktatási Statisztikai Központ